Łapą pisane

kocie zapiski

Advertisment

Kocie lektury part 1


Szukałam jakiś czas temu dobrej książki coby lepiej zrozumieć swoje własne jak i tymczasowe koty. Opinie był tak różne, ze w końcu poszukiwania odstawiłam na "kiedyś tam". Głównie tematyka psychiki kociej mnie interesuje i chyba ostatnia pozycja tej części jest czymś czego szukam.Zaklinacz kotów.
Jak rozmawiać z kotem
 Bessant Claire
Koty domowe od dawna towarzyszą ludziom, lecz czy my potrafimy je rozumieć? Czy tak naprawdę wiemy, co lubią a czego nie? Czy wiemy dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób albo co jest przyczyną ich nieodpowiedniego dla nas zachowania się i jak je zmienić? Książka ta stanowi doskonały poradnik odpowiadający na te i inne pytania związane z poznaniem i zrozumieniem swego kota, jego potrzeb i motywacji. Przekazana w niej przez Claire Bessant wiedza, oparta na wieloletniej obserwacji behawioryzmu kotów, pomaga w zrozumieniu istoty kociego świata, funkcjonowania kota jako kota i jako towarzysza człowieka. A zrozumienie to z pewnością pozwoli Wam, miłośnikom kotów, na lepszą komunikację z mruczącymi ulubieńcami i ułatwi rozwiązywanie problemów w relacji człowiek kot. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o nieznanych drogach, jakimi chadza Wasz indywidualista, zrozumieć elegancki i tajemniczy koci świat, przeczytajcie tę książkę i zacznijcie zaklinać Wasze koty!
Kot Instrukcja Obsługi
Brunner David, Stall Sam


Nareszcie! Podręcznik dla początkujących w dziedzinie technologii kotowatych!

Podrapane meble. Martwe myszy na schodach. Kłaki na ubraniach. To wystarczy, byś krzyczał: "Dlaczego nikt nie dołączył instrukcji obsługi do mojego kota?!”. Oto - w końcu! - taka instrukcja się pojawiła. Dzięki szczegółowym wyjaśnieniom i pomocnym schematom zamieszczonym w poradniku uzyskasz odpowiedź na często zadawane pytania:
- Jaki gatunek najlepiej się nadaje do wychowywania w towarzystwie psów?
- Jak konserwować elementy zewnętrzne zwierzęcia, by zachować je w nieskazitelnym stanie?
 - Dlaczego mój model zawsze pije wodę z wanny?
Nieważne, czym się martwisz, ponieważ dzięki znanemu weterynarzowi dr Davidowi Brunnerowi i uznanemu pisarzowi Samowi Stall, odnajdziesz odpowiedź. Wspólnie udzielają wielu cennych rad nie tylko świeżo upieczonym, ale także doświadczonym użytkownikom kotów.

Koty. Kompendium Wiedzy
Jones Renate


KSIĄŻKA DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KOTÓW
 Najpierw tajemnicze spojrzenie ciemnozielonych oczu, a potem cichutkie skradanie się na miękkich poduszeczkach, zwinny skok i już mruczek zwija się w kłębek na naszych kolanach. O takich chwilach marzą wszyscy miłośnicy kotów.
· Wszystko o naturalnych kocich zachowaniach, takich jak język ciała, zachowania socjalne i podczas polowania.
· Portrety i rzeczowe opisy najbardziej lubianych ras.
· Zasady dbania o dobre samopoczucie i zdrowego odżywiania kota oraz właściwej pielęgnacji.
· Wychowanie i pomysły na interesujące zabawy, aby życie z domowym pupilem było harmonijne.
· Rady dotyczące zdrowia i sposobów rozwiązywania trudnych problemów.
· Ponad 375 fotografii prezentujących kocie emocje i przygody.
Jak dbać o kota?
 Davidson Catherine


Od wyboru kociaka po wychowywanie i dbanie o niego – tego wszystkiego dowiesz się z niniejszej książki i sprawisz, że będziesz miał szczęśliwego, zdrowego kociego przyjaciela.
Nieważne, czy jesteś zatwardziałym miłośnikiem kotów, czy też dopiero masz zamiar nim być, wychowywanie kota będzie teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Poradnik Jak troszczyć się o kota?, pełen ciekawostek, profesjonalnych porad i ilustracji, zapewni Ci wiedzę, której potrzebujesz, by wybór, dbanie i porozumienie się z tym przemiłym zwierzakiem było satysfakcjonujące. W książce znajdziesz rozdziały poświęcone m.in.: kocim zachowaniom, wyborowi kota, podstawom dbania o kota, zabawom oraz wychowaniu, zdrowiu pupila.Zabawy z Kotem
 Seidl Denise


Najlepsze pomysły na 50 zabawy z domowym pupilem
Denise Seidl to ceniona austriacka specjalistka od kocich zachowań. Jako właścicielka zwierząt, prowadząca specjalistyczne wykłady i występująca w radiu i telewizji, dobrze wie, w co najbardziej lubią bawić się koty i kiedy są najszczęśliwsze.
Drzemka na kanapie, sieganie po przysmak w misce, ścieranie ze znudzeniem pazurów na drapaku - dzień domowego kota może być dość monotonny i skłaniać do psot. Czas zatem na zorganizowanie dobrej zabawy, gier pobudzających do szukania i chwytania, testów na spryt, zadań rozwijających kocią zwinność i tężyznę. Dla każdego kota znajdzie się coś miłego:
- dla wysportowanych domowych tygrysów - slalom, squash i kocia piłka nożna,
- dla spokojnych mruczków - dotykowe kostki, ruchome torebki, zapachowe poduszeczki i grzechotki,
- dla bystrych kocurków - sztuczki z kapeluszem, gry zręcznościowe i łamigłówki.Balsam dla Duszy Miłośnika Kotów
Opracowanie zbiorowe

Koty, ach, te koty… Tajemnicze, charakterne, czułe, inteligentne… Zazdrościmy im wdzięku, z jakim się poruszają, sprawności fizycznej, która pozwala im zdobywać półki zawieszone pod sufitem, i zwinności, z jaką przemykają pomiędzy filiżankami z babcinego serwisu Rosenthala, żadnej z nich nawet nie tykając. Chcielibyśmy z takim samym spokojem i dystansem odnosić się do otaczającej nas rzeczywistości, a przede wszystkim równie stanowczo trzymać się własnych ścieżek. Ach, i jeszcze umieć po kociemu cieszyć się życiem - godzinami wygrzewać się w słońcu i wpatrywać w siną dal, oczekując smakowitego posiłku...
 Nie wszyscy przepadają za kotami, ale jak przekonują opowiadania z tego zbioru, łatwo można się z tej przypadłości wyleczyć. Bo kiedy kot włącza swój motorek, niskie, przejmujące tony jego pomrukiwania wywołują wibracje, które potrafią skruszyć nawet skałę, a co dopiero ludzkie serce.
Kot jest stworzeniem skomplikowanym. Na kartach tej książki spotkacie najrozmaitsze koty - śmieszne, odważne, uparte, zakochane, energiczne i te absolutnie zblazowane. Jedno jest pewne - co opowiadanie, to kot, a co kot, to obyczaj.Koty. Kolekcja Wiedzy i Życia
Fogle Bruce


Koty z serii Kolekcji Wiedzy i Życia to ekskluzywna i niezwykle interesująca

publikacja dotycząca historii, budowy i ras tych wspaniałych drapieżników. Stanowi ono idealne połączenie kompendium wiedzy z eleganckim albumem. Zawiera wspaniałe zdjęcia, najnowsze dane oraz praktyczne informacje.
Co Jeśli Mój Kot... 164 Najważniejsze Pytania i Odpowiedzi
Arrowsmith Clarie, Riccomini Francesca


Co, jeśli mój kot...
164 najważniejsze pytania i odpowiedzi
Kot – niezwykła osobowość na czterech łapach – bez względu na to, czy jest chodzącym własnymi drogami indywidualistą czy przymilnym mruczącym kanapowcem, może być najlepszym przyjacielem człowieka. Ale by człowiek mógł być najlepszym przyjacielem kota, musi zrozumieć jego psychikę i zachowania.
W książce tej wspomniano o wszystkich ważnych rzeczach, o których zapomnieli autorzy innych publikacji poświęconych kotom. W 164 pytaniach i odpowiedziach opisano, jak radzić sobie z problemami behawioralnymi, jakie mogą sprawiać koty w domu, poza nim i w nowych miejscach. Jak pokonać trudności związane z życiem zwierzęcia w grupie? Jak zapobiegać chorobom i postępować w nagłych wypadkach? Co zrobić, by sędziwy kot cieszył się pełnią życia?
Porady, zdjęcia i zabawne ilustracje ułatwią zrozumienie naszego czworonoga
.


Koci Detektyw
Halls Vicky

(miała najwiecej pozytywnych opinii)
Znajomość kociej psychiki w porównaniu ze znajomością psiej natury jest niestety niewielka. Wiele nieprawdziwych opinii na temat kotów psuje kocio-ludzkie relacje. Poza tym ludzie poświęcają kotom zbyt mało czasu, wychodząc z założenia (także fałszywego), że kot jest samotnikiem i najlepiej poradzi sobie sam. Dzięki książkom, takim jak "Koci detektyw”, pisanym przez znawców kociej natury, można uniknąć nieporozumień i kłopotów w kocio-ludzkich związkach. Autorka słusznie zauważa, że opieka nad zwierzęciem ma być przyjemnością dla obu stron a podstawą sukcesu w wychowaniu kota jest pozwolenie mu na bycie po prostu kotem. Nie zgadzam się z autorką tylko w przypadku żywienia kotów. Moim zdaniem sucha karma to nie wszystko, a kot powinien dostawać bardzo urozmaicone jedzenie.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy pragną poznać lepiej kocie charaktery.


Kot. Historia i Legendy   

 Bobis Laurence"Kto mnie kocha, kocha mojego kota" głosił pewien siedemnastowieczny pisarz. Zanim jednak kot stał się towarzyszem pisarzy, a później jednym z najbardziej lubianych zwierząt domowych, miał bardzo złą reputację. Jeszcze w XIX wieku jego zwolennicy i przeciwnicy spierali się - jedni zarzucali mu obłudę, drudzy nie mogli się nachwalić jego wdzięku.


Kocie tajemnice
 Halls Vicky
Bohaterami książki są koty autorki. Wspomnienia stają się dla niej pretekstem do podzielenia się psychologiczną wiedzą oraz bogatym doświadczeniem. Na przykład w rozdziale pierwszym, poświęconym Annie, którą autorka wychowała od maleńkości, znajdziemy porady dotyczące opieki nad kocięciem. Kolejne rozdziały mówią m.in. o kociej nerwowości, sposobach radzenia sobie z agresją zwierzęcia, problemach u kotów żyjących wyłącznie w domach, o trzymaniu kilku kotów w jednym mieszkaniu, starości u naszych podopiecznych. Książkę zamyka poruszająca opowieść o odchodzeniu naszych przyjaciół i przeżywaniu związanego z tym żalu.

Jak Kot z Kotem
Johnson-Bennett Pam„Jak kot z kotem” to doskonała książka nie tylko dla opiekunów więcej niż jednego kota. Autorka, Pam Johnson-Bennett, doskonale rozumie koty i świetnie zna ich psychikę. Profesjonalnie acz bardzo przystępnie wprowadza czytelnika w świat widziany kocimi oczami. Dzięki tej pozycji każdy koci opiekun będzie nie tylko lepiej rozumiał zachowanie swego mruczącego przyjaciela, lecz także będzie umiał z nim wejść w dialog. Książka jest pełna bezcennych życiowych porad i uwag dotyczących zarówno zachowania czystości, znaczenia terytorium, wprowadzania kolejnego kota pod własny dach, socjalizacji, ale także wielu, wielu innych aspektów życia z kotami we wspólnym domu. Mam wielką nadzieję, że książka pogłębi wiele kocio-ludzkich przyjaźni i pomoże uniknąć wielu kocio-ludzkich nieporozumień.Wojciech – Albert Kurkowski, Międzynarodowy sędzia felinologiczny FIFe. Książka polecana przez: Polską Federację Felinologiczną „Felis Polonia” (FPL)
Czy Wiesz Wszystko o Kotach?
Hornberger Francine, Foster RichardKsiążka Czy wiesz wszystko o kotach? to prawdziwe wyzwanie dla każdego, kto uważa się za miłośnika i znawcę kotów. W wyjątkowej formie wciągających quizów uświadamia nam, że koci świat nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać.
W przyjemny sposób dostarcza wyczerpujących odpowiedzi i cennych informacji z zakresu wiedzy felinologicznej.

Znajdziecie tu odpowiedzi na wiele pytań dotyczących m.in.:
dostosowania domu dla bezpieczeństwa kota
wyboru idealnego lekarza weterynarii
opieki nad chorym kotem
zwalczania złych nawyków (kota i twoich)
nadwagi u kotów
i wielu, wiele innych ważnych zagadnień.Rasy Kotów
 Herrscher Ulrike, Theilig Harald
Pełna prezentacja wszystkich ras
Jeśli chcesz kupić kota, na pewno wybierzesz najlepszą rasę dla siebie.
Przeczytaj o najciekawszych rasach kotów udomowionych.
Poznaj całą rodzinę tych zwierząt, dowiedz się więcej o ich naturze i charakterze.
Zobacz, jak wyglądają profesjonalne wystawy.

Rasy KOTÓW to:
* piękne zdjęcia rasowych kotów,
* informacje o ich pochodzeniu, budowie, cechach charakteru,
* opisy odmian barwnych,
* dużo ciekawostek i ważnych informacji.
101 Pytań o Koty.
Czemu Kot jest Gałgan i Zeżarł Kanarka 
Kozińska Dorota


Czy to normalne, gdy kot nie miauczy? Jak zniechęcić go do wspinania się na zasłony? Czy kota trzeba od czasu do czasu wykąpać? Co zrobić z kotem, gdy wyjeżdżam na weekend? Czy muszę się pozbyć swojego ulubieńca, gdy wykryję alergię? Czy koty mogą pić mleko? Jak go odchudzić? Jak pozbyć się pcheł? Czy koty należy szczepić? Co to jest zespół suchego oka? Czy koty chorują na serce? Na czym polega kastracja kocura? Czy kotka w ciąży wymaga specjalnej diety? I wreszcie: czym różni się kot od człowieka? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku. Warto przeczytać, bo z kotami...nigdy nic nie wiadomoJak Rozmawiać z Kotem
Fitzpatrick Sonya


Koty to stworzenia tajemnicze. Bywa, że najgrzeczniejszy, najukochańszy kot nagle potraktuje właściciela wyniośle i pogardliwie lub nawet bez wyraźnego powodu opuści dom, by wieść życie na wolności. Co naprawdę dzieje się w kociej głowie? Na to i wiele innych pytań odpowie wam książka.

Jak Zrozumieć Kota
Puri Nina
Uważasz, że masz kota? Niestety. To on ma ciebie. I to w garści! Jesteś idealnym narzędziem do otwierania szafek, puszek, drzwi i okien. Jeśli potrafisz się domyślić, czego kot chce tym razem, wszystko jest w porządku. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie rozumiesz wydawanych ci rozkazów. Dla własnego dobra naucz się tego. TERAZ!

Z tej książki dowiesz się

- co oznacza martwy zaskroniec leżący na twojej poduszce
- ile wynosi rekord świata w gapieniu się w przestrzeń
- dlaczego rośliny domowe lepiej posadzić od razu korzeniami do góry

Jak zrozumieć kota to zabawna, napisana z pazurem książka o problemach, które wszyscy właściciele kotów znają z autopsji. To także garść praktycznych porad. Nie pomogą one wprawdzie wychować kota ani oduczyć go atawistycznych zachowań rodem z dżungli, ale uczynią życie z nim pod jednym dachem znacznie przyjemniejszym.Mój Kot i Ja
Kilcommons Brian, Wilson Sarah


Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że wcale nie musi tak być? Kot nie musi tłuc porcelany, zrzucać książek z półek, dobierać Ci się do talerza, grzebać w śmieciach i zostawiać w butach domowników śmierdzących "pamiątek". Ale co z tym zrobić? Oto książka, która podpowie Ci, co uczynić, aby Twoje życie z kotem było pasmem szczęścia, a nie udręki.Koty i Ich Sławni Ludzie
Piechowiak AndżelikaJak wiadomo koty chodzą swoimi drogami. A jak się sprawy mają w przypadku kotów gwiazd? Czy są skrajnymi indywidualistami pławiącymi się w luksusach, czy też jak koty zwykłych śmiertelników mają swój zwyczajny koci świat? Andżelika Piechowiak napisała gwiazdorską książkę z kociej perspektywy, przy której można uśmiać się do łez, ale i do łez wzruszyć.
Co Warto Wiedzieć o Kocie


Sumińska Dorota


Druga książka z nowej serii Doroty Sumińskiej przygotowanej przez MULTICO O.W. Zawiera felietony o kociej tematyce publikowane w prasie w ostatnich latach. Autorka opisuje w nich różne rasy, kocie zwyczaje, radzi, jak dbać o swojego pupila, szczególnie wiele miejsca poświęcając zdrowiu. Z zacięciem wyjaśnia wiele problemów, napotyknych przez posiadaczy kotów, a jednocześnie uczy czułości i zrozumienia dla swoich podopiecznych.
"Co warto wiedzieć o kocie” jest wspaniałą lekturą, a zarazem poradnikiem dla wszystkich kociarzy.
Kot w Domu
Juritsch Angelika

Koty to uparciuchy, lecz o elastycznej naturze. Bywają tajemnicze i kapryśne, z pieszczocha potrafią przeistoczyć się w lwa. Są nieobliczalnymi, ale i ukochanymi towarzyszami człowieka.

Angelika Juritsch z poczuciem humoru stara się rozszyfrować w swojej książce tajemnice kociej natury i wskazuje drogę do osiągnięcia harmonijnej koegzystencji czworonoga z właścicielem:
- Powitanie nowego domownika
- Nauka kociego języka
- Savoir-vivre dla kotów
- Koty-seniorzy i ich prawa
- Postępowanie z czworonogiem: rady i wskazówki

Nie warto dłużej zwlekać – nadeszła pora na kota!
Kot 300 Najważniejszych Pytań i Odpowiedzi
Gerd Ludwig
Koty chadzają własnymi ścieżkami, ale często potrzebują także naszego ciepła, troski i bliskości. Zrozumienie ich zachowania stanowi klucz do kociej duszy.
W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie mogą się pojawić podczas codziennych kontaktów z czworonożnymi przyjaciółmi.
Praktyczne wskazówki dotyczące żywienia, pielęgnacji i wychowywania pomogą zadbać o zdrowie i sprawność kota. Książka zawiera także porady weterynaryjne i przepisy prawne dotyczące trzymania kotów w domu i podróży ze zwierzętami.

Szczęśliwy kot 
Sumińska DorotaSzczęśliwy kot to doskonała lektura dla wszystkich miłośników kotów. Przeczytasz tu nie tylko o tym, jak należy, ale i jak nie wolno żywić kota. A może Twój kot nie potrafi jeszcze korzystać z toalety? Zajrzyj do książki, a dowiesz się, jak go tego nauczyć...

Przekonasz się, że rasa to nie tylko wygląd kota, ale także określony charakter i temperament. Nauczysz się czegoś o pielęgnacji swojego ulubieńca, która nie polega przecież wyłącznie na czesaniu. Uświadomisz sobie, że nuda i samotność mogą być dla kota groźniejsze nawet niż choroba. Zapoznasz się z problemami związanymi z rują, rozmnażaniem i odchowywaniem kociąt.

Książka zawiera sporo niepublikowanych dotąd informacji z dziedziny weterynarii, hodowli, a także dotyczących antykoncepcji i sterylizacji kotów. Autorka podpowiada, jak zrozumieć swojego kota i jak być przez niego zrozumianym. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.

Utrzymanie i Pielęgnacja Kota
Thies DagmarW treści: pochodzenie kotów, krewniacy kota domowego, biologia kota, kocia mowa, planowanie zakupu, wybór kota, opieka nad kotem, żywienie, pielęgnacja i troska o zdrowie, najważniejsze choroby, hodowla kotów jako hobby, wystawy.
Żywienie Twojego Kota
Opracowanie zbiorowe

Jak prawidłowo karmić ulubieńca, aby był zdrowy i pełen energii? Jakie potrawy są dla niego najlepsze? Które są zdrowsze? Czy kotu należy podawać gotową karmę czy domowe jedzenie?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w niniejszej książce. Przedstawiamy tu podstawowe zasady żywienia kotów, przygody kulinarne na co dzień i prawdziwe kocie przysmaki. Porady żywieniowe dotyczą również kotek ciężarnych i karmiących, a także kotów w podeszłym wieku. Książka pomoże Państwu wybrać właściwą dietę dla swojego pupila.


Encyklopedia Kotów

Verhoef-Verhallen Esther J.J.


Wszechstronne i wyczerpujące źródło porad dla właścicieli kotów, którzy znajdą w niej odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tych zwierząt - od rodowodu do najlepszych metod hodowli, rozmnażania, karmienia, rozpoznawania i leczenia chorób. Książka zilustrowana jest kolorowymi fotografiami kotów i kociąt wszystkich omawianych ras.
Jak Koty Widzą Świat
Page Jake
Skąd wzięły się koty, jak i kiedy zostały udomowione, jak pracują ich zmysły, jak przebiega ich rozwój i wreszcie - co mogą sądzić o nas, ludziach?.

Autor przedstawia fascynującą historię kotów, ich niezwykłe umiejętności, sposób "myślenia" oraz traktowania swoich panów. Stara się również wyjaśnić, jak wygląda koci świat, postrzegany nie tylko oczami - widzącymi zupełnie inaczej niż ludzkie - ale także czułymi wibrysami, ruchomymi uszami, czy poduszeczkami łapek. Koty, w przeciwieństwie do psów - zachowały wiele cech swoich dzikich przodków, stąd też ich niezależność i upodobanie do wolności. Potrafią jednak zawiązywać, jeśli żyją stadnie, specyficzne kocie społeczności rządzące
się własnymi, niekiedy skomplikowanymi, prawami.

Znaczna część książki poświęcona jest opisowi rozwoju kota: od noworodka aż po dorosłe zwierzę. Książka napisana jest lekko i przystępnie; zawiera też liczne opowieści z życia tych doskonale znanych autorowi zwierząt.
Kot. 100 Sposobów na Jego Poznanie
Tabor Roger

Czy kiedykolwiek zadziwiło cię, dlaczego koty mruczą podczas wizyty u lekarza weterynarii albo, dlaczego stale przynoszą ci "prezenty" z ogrodu, chociaż im tego zabraniasz? Pobudki działania kota nie zawsze są jednoznaczne, ale wszystko, co robią ma swoje przyczyny… Wszystkiego o swoim kocie możesz dowiedzieć się z tego niezbędnego przewodnika dla właścicieli.
Koty. Zwierzęta w Domu
Opracowanie zbioroweZanim kot pojawi się w domu: jaki kot pasuje do ciebie i na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze, zdrowe odżywianie i odpowiednia pielęgnacja, rozwiązywanie problemów: co robić, gdy kot sprawia kłopoty, odpowiedzi dotyczące hodowli kotów z punktu widzenia prawa.


Kot, Kocur, Kiciuś
Seidl Denise
Poradnik dla wszystkich, którzy już mają lub dopiero chcieliby mieć kota w domu. Jak zrozumieć kocią naturę i nawiązać ze swym pupilem dobry kontakt? Na czym polega wychowanie kota i pielęgnacja? Co i kiedy podawać mu do jedzenia? W jaki sposób bawić się ze zwierzęciem, jak przygotować do podróży i jak rozpoznać, że kot jest chory? Autorka opracowała tez specjalny słowniczek kociej "mowy ciała".Kot Doskonały
Bruce Anne
Chcę Ci pomóc zbudować taką relację z Twoim kotem, by był on silny psychicznie i jednocześnie szczęśliwy. Nie będzie Cię to kosztowało ani dużo czasu, ani pieniędzy. Posiadanie takiego kota nie jest kłopotliwe, o ile wiesz jak postępować... Annie Bruce Mamy nadzieję, że książka Annie Bruce wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich właścicieli kotów, zakochanych w swoich pociechach, którzy widząc zniszczone nowe meble czy też zdrapaną do cna położoną właśnie w ten weekend z takim trudem nową tapetą, bezradnie rozkładają ręce a ich serca wypełnia nieokiełznana chęć wzięcia natychmiastowego, srogiego odwetu na swoim mruczku... Annie Bruce obalając najbardziej powszechne przesądy i mity krążące o kotach, udowadnia że wbrew obiegowym opiniom, można żyć pod jednym dachem w zgodzie i harmonii ze swoim puszystym ulubieńcem. Kot doskonały jest książką pełną porad zrozumiałych dla każdego, których stosowanie nie wymaga wielu pieniędzy i nie pochłania dużo czasu. Mity i przesądy : Koty są nietowarzyskie i nigdy nie dokucza im samotność. Koty zawsze spadają na cztery łapy. Kota nie można ułożyć, albo koty nas nie słuchają. Koty, które nie wychodzą na zewnątrz powinny mieć usunięte pazury. Usunięcie pazurów zaoszczędzi nam czas i pieniądze. Koty nie lubią, kiedy dotyka się ich łap. Klapsy do dobra metoda karania kotów. Dieta i ćwiczenia nie są istotne dla kotów. Czarne koty przynoszą nieszczęście.


Kocie kłopoty
Dyś Mieczysław


Poradnik w przystępny sposób przedstawia profilaktykę i pomoc doraźną w przypadkach niedomagań kotów. Autorem książki jest lekarz-weterynarz, od lat zajmujący się tymi problemami.


Tą część kończę na faworycie którego zdecydowałam się kupić jak dorwę w księgarni.

Co twój kot próbuje ci powiedzieć?
Poznaj tajemnice kociej psychologii 
 Moore ArdenKOT to zwierzę:

* krańcowo mądre
* o mocnym charakterze
* totalnie nieustępliwe

Mało? Zajrzyj do środka (książki, nie kota)…

Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie, nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

Krąży po świecie taka przypowiastka:
Pies myśli: "Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!". Kot myśli: "Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!".
Nie ma w tym wcale przesady. Każdy kot jest wielkim indywidualistą. Nie oczekuj, że będzie Cię przepraszał czy się przed Tobą płaszczył — takie zachowania zostawmy służalczym psom. Koty są dumne z tego, że otwarcie okazują, czego chcą, wtedy, kiedy tego chcą. Jeśli potrafisz zaakceptować ten istotny aspekt zachowania kota, w którym manifestuje on swoją wrodzoną niezależność i przywiązanie do własnych ścieżek, cała reszta jego charakteru podbije Twoje serce na zawsze.

Ten przewodnik przeznaczony jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kotami, jak i dla długoletnich miłośników tych niezwykłych istot. Zgłębianie natury kota jest przyjemnością trwającą czasem całe życie. Książka ta pomoże Ci poznać tajemnice kociego rozumowania i działania, zrozumieć dziwactwa Twojego przyjaciela, a ponadto udzieli Ci odpowiedzi na dziesiątki pytań, które masz ochotę zadać weterynarzowi, ale zwykle nie ma na to czasu:
* Czy można oduczyć kota złych nawyków?
* Jak sprawdzić IQ Twojego kota?
* Czy można po wyglądzie ocenić jego osobowość?
* Czy koty mają poczucie humoru?
* W jaki sposób radzić sobie z małym neurotykiem?
* Dlaczego koty ukrywają ból?
* Ile jest prawdy w opowieściach o leczniczym oddziaływaniu kota?


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ CZĘŚĆ 2 KOCICH LEKTUR

Podziel sie:

CześćKociarzu

Jesteś na kocim blogu Tigera i Tequilli oraz tymczasów.
Mamy nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.
Zostaw po sobie ślad dołączajac do konwersacji!
Zobacz nas na portalach społecznościowych i udostępnij post!
Ach...no i baw się dobrze..
Pozdrawiamy,

Mraux i koty.

DOŁĄCZ DO KONWERSACJI

14 miauczących:

 1. Nawet nie wiedziałam że tak dużo jest książek o kotach z tych co podałaś mam jedną KOTY - Bruce Vogle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nawet nie połowa, dlatego na czesci podzieliłam. Masa tych ksiażek jest! też nie miałam pojęcia póki nie zaczęłam szukać.

   KOTY też miały wiekszosć dobrych opinii - słusznie? Faktycznie dobra lektura?

   Usuń
 2. Wow jak dużo książek :-)))
  Jest w czym wybierać :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na moje oko za dużo i ciezko sie zdecydować :))

   Usuń
 3. 3 sztuki z tego muszę sobie koniecznie kupić!

  OdpowiedzUsuń
 4. No piękny post !!!
  Ja też muszę sobie kupić ze dwie - trzy pozycje.

  PS. Ile masz własnych, prywatnych futer?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje :D Miło być pochwalonym :))

   Prywatnych 3. Dwa kotowate i jedno spore psowate - to te z banera na górze :)

   Usuń
 5. Poleciłam ten post na fan-page mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow:D Dziekuję serdecznie :))) Strasznie miło :)

   Usuń
 6. Kurczę, też jestem zdziwiona, że aż tyle ciekawie brzmiących książek o kotach!
  Musze koniecznie kilka z nich przeczytać! :))
  Dzięki za tego wyczerpującego posta! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie mogę szukać tych książek w internecie same pustki :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń

USZCZĘŚLIW KOTA - zostaw komentarz