Łapą pisane

kocie zapiski

Advertisment

Piwo z kotem


Kociarz też człowiek, trunek czasami jakiś wypije... Najchętniej oczywiście koci ;)

Mamy dziś kilka propozycji. Osobiście raczyłam się jedną, ale i innych spróbuję o ile znajdę w sklepie. 

Jeśli wypatrzyliście gdzieś inne piwa z kotami zachęcam do wrzucania w komentarzach :)
Srebrny Kot
Piwo z radomskiego browaru Czarny Kot. Jest to jasny pasteryzowany lager tradycyjnie warzony i długo leżakowany. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.

Alk. 5,9% obj.    Kraj pochodzenia: Polska 
Rudy Kot

Jasne, mocne piwo dolnej fermentacji, pasteryzowane. Kolor: bursztynowy. Rudy Kot po nalaniu tworzy kremową, powoli zanikającą pianę. Aromat jest słodowy z nutami chmielowymi w tle. W smaku także dominuje słód. Wyczuwalny jest ponadto chmiel oraz lekka goryczka. Rudy Kot jest piwem o dużym wysyceniu.

Alk. 7,0% obj.


Update: Wypite, przetestowane. Całkiem niezłe :)


Czarny Kot

Piwo tradycyjnie warzone i długo leżakowane o barwie brązowo - brunatnej i lekko opalizującej kawy. Charakteryzuje się ciemno-słodowym i karmelowym aromatem o delikatnej nucie owocowej w tle. W smaku uwidacznia się subtelna karmelowa słodycz o treściwym zabarwieniu lekko wyczuwalnej goryczki wytrawnego słodu.

Alk. 4,1% obj.    Ekstr. 14,6% wag.    Kraj pochodzenia: Polska 


Update: Wypite, przetestowane. Chociaż butelka kompletnie inna to trunek sprawdzony. Mój faworyt jak narazie. Delikatny karmelowy smak - to jest to!

Biały Kot

Jasne, pasteryzowane piwo o złocistej barwie. Przy nalewaniu biała piana niewielkich rozmiarów. W zapachu słodowo-chlebowe. W smaku podobnie, potem dochodzi owocowo-kwaskowy posmak i przyjemna goryczka.

Alk. 5,5% obj.


Update: Wypite... Paskudne nie było, ale zdecydowanie wole czarnego kota.


Killercat


Uwarzone w Ramsgate Brewery w angielskim mieście Broadstairs przez włoskiego piwowara Alexa Liberatiego warzącego pod szyldem browaru Revelation Cat. Jest to przedstawiciel gatunku India Pale Ale, według etykiety, na najświeższych czeskich chmielach. Killercat jest koloru zdechłych pomarańczy, piana mała i nietrwała. Jest również mętne i pływa w nim dużo chmielin. Zapach bardzo zachęcający, świeży, cytrusowy, mandarynkowy i lekko słodki. Smakuje jak sok z mandarynek z goryczkowym finiszem. Bardzo rześkie, czyste w smaku. Nachmielenie jest wysokie, ale goryczka sprawia wrażenie szlachetnej. Poza tym lekko kwaskowate, a na koniec świetnie zbalansowane słodem. W ogóle nie przeszkadzają chmieliny. Nasycenie prawie zerowe.

Alk. 6,0% obj.    Kraj pochodzenia: Wielka Brytania 
Revelation Cat Orange Bud
American Pale Ale
Uwarzone przez Alexa Liberatiego, czyli piwowara i założyciela browaru Revelation Cat. Jest to India Pale Ale, warzone w Rzymie, w przeciwieństwie do wcześniejszych piw warzonych na kontrakcie w angielskim Ramsgate Brewery. Różnicę rozpoznać można po zupełnie innych etykietach. Piwo to należy do Hop Series, czyli serii piw mocno nachmielonych z tego browaru. Brak konkretnych informacji na temat składu piwa. Dostępne jedynie w butelce o pojemności 0,33l. Barwa bursztynowa, wpadająca zgodnie z nazwą w ciemny pomarańcz, lekko zamglona. Piana śnieżno-biała, wysoka tuż po nalaniu. Składa się z drobnych oraz średnich pęcherzy, szybko redukuje się do niskiego, porwanego dywanika, z grubszą otoczką. Bardzo ładnie oblepia szkło. W aromacie dosyć wyraźne, czuć amerykański chmiel, przyozdobiony nutami cytrusów, słodkich owoców tropikalnych i odrobiną żywicy, nie brakuje też lekko ciężkiego słodu. Smak mniej bogaty niż aromat, słód o mocno wytrawnym profilu. Możliwe do wyłapania łagodne nuty owocowe, słodowość skontrowana jest umiarkowanie intensywną, lecz trwałą goryczką. Wysycenie średnie.

Alk. 6,4% obj.    Kraj pochodzenia: Wlochy Pan Kot Lager

Lite American Lager

Alk. 6,2% obj.    Kraj pochodzenia: Polska 
Update: Przetestowane. Może to dlatego, ze nie jestem fanką lagerów, ale.. fuj.Pan Kot Chmielowy
To kolejne piwo z radomskiego browaru Czarny Kot. To jasny lager o świeżym, owocowym aromacie, trwałej pianie i słodowym smaku z delikatną goryczką.

Alk. 6,0% obj.    Kraj pochodzenia: Polska 


Update: Przetestowane. Nie zostanie moim ulubieńcem, ale od czasu do czasu wypić można.
Czarny Kot wiśnia z czekoladą
Piwo ciemne pasteryzowane, skład: słód jęczmienny, karmel, cukier, aromat. Alk. 6,0%, tyle można wyczytać z etykiety. A co oferuje browar? Piwo o wyjątkowo sztucznym smaku, jak wiśniowa landrynka z jakimś dziwnym posmakiem imitującym czekoladę. . .

Alk. 6,0% obj.    Kraj pochodzenia: Polska 


Revelation Cat 100 Days On The Hops
American IPA
Produkt kontraktowego browaru Revelation Cat, którego założycielem i piwowarem jest Włoch Alex Liberati. Wcześniej piwa z pod znaku kota warzone były w angielskim Ramsgate Brewery, jednak od jakiegoś czasu piwa mają inne, papierowe etykiety i na kontrze możemy przeczytać, iż miejscem warzenia jest Rzym, dokładniej Via Benedetto Croce 38. Piwo to jest przedstawicielem gatunku India Pale Ale. Browar ten przypisuje swoje piwa do różnych serii, tutaj mamy na przykład Hop Series, czyli piwa mocno nachmielone. Standardowo brak konkretnych informacji o składnikach, skład piwa podany w ogólnikach w dość humorystyczny sposób. Barwa jasnej miedzi, lekko zmętniona. Piana biała, lekko wpadająca w kolor kremowy. Przy nalewaniu dość spora, z drobnymi pęcherzami. Opada w średnim tempie, finalnie pozostaje jako drobna kołderka z prześwitami, lekko zdobi szkło. Aromat bardzo intensywny, cytrusy oraz tropikalne, słodkie owoce, wyraźny słód dobrze skomponowany z nutami amerykańskich chmieli. W smaku dobrze wyczuwalna baza słodowa, minimalne nuty owoców tropikalnych i cytrusowych i solidna, aczkolwiek nie przesadna chmielowa goryczka. Piwo jest średnio wysycone.

Alk. 5,8% obj.    Kraj pochodzenia: Wlochy 

Śnieżny Kot
Ponownie z browaru Czarny Kot - Śnieżny Kot. Miodowe z nutą wiśni.Alk. 5,5% obj.    Kraj pochodzenia: Polska Złoty Kot
Munich Helles
Kolejne piwo z radomskiego browaru Czarny Kot. Jest to jasny pasteryzowany lager tradycyjnie warzony. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel. Wygląd jasny bursztyn. W smaku i aromacie wyczuwalny słód i lekka goryczka chmielowa.

Alk. 6,2% obj.    Kraj pochodzenia: Polska 
Bombay Cat
Uwarzone w Ramsgate Brewery w angielskim mieście Broadstairs przez włoskiego piwowara Alexa Liberatiego warzącego pod szyldem browaru Revelation Cat. Jest to przedstawiciel gatunku Black Double IPA. Nalane tworzy wysoką, trwałą czapę o beżowym kolorze. Dominuje aromat czekolady, suszonych owoców oraz świeżego chmielu. Wyczuwalny jest ponadto akcent ziołowy i nuta cytrusowa. W smaku wyraźna jest paloność oraz mocna goryczka uzupełniona sosnowością i silną chmielowością. Końcówka jest długa i wytrawna.

Alk. 9,0% obj.    Kraj pochodzenia: Wielka Brytania 

Podchmielone Specjal Bitter

IBU:45
Uwarzone przez browar Czarny Kot z Radomia. Dystrybutor - Dionizos Radom. Jest to jasne piwo w stylu specjal bitter, niefiltrowane i pasteryzowane. Idealnie zbalansowana goryczka uzyskana z zastosowania dwóch polskich odmian chmielu, długi czas leżakowania - wszystko to składa się na produkt dla wytrawnego smakosza. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel lubelski, marynka, drożdże. Barwa złota, lekko zmętniona. Piana wysoka na centymetr po nalaniu, biała. Składa się z pęcherzy różnej wielkości, bardzo szybko się dziurawi. Po około minucie zostaje jedynie mocno porwany wianuszek z nieznacznymi pozostałościami piany na środku, pozostawia on lekkie i nietrwałe firanki na szkle. Aromat dosyć delikatny, zdominowany przez słód, występuje również lekka słodkość oraz nieczęsto spotykany w piwie aromat kukurydzy. W smaku bardzo podobnie, solidna porcja słodu, do tego gładki posmak kukurydzy i maślanych biszkoptów. Pod koniec ujawnia się delikatna słodycz, a następnie goryczka chmielowa o niezbyt dużym natężeniu. Wysycenie średnio-niskie.


Alk. 4,5% obj.    Kraj pochodzenia: Polska 
Kocour Catfish Sumeček
Udane piwo w stylu American Pale Ale. Warzone na bazie receptury powstałej w kooperacji z browarem Ballast Point z amerykańskiego San Diego. Lekkie, ale nie wodniste. Wyraziste, bogate w aromaty chmielowe, z konkretną goryczkową końcówką.

Alk. 4,2% obj.    Ekstr. 11,0% wag.    Kraj pochodzenia: Czechy 

Fat Cat

Fat cat wyłącznie jako ciekawostka. Niestety nie jest dostepne w polsce.
Marcowe Koty
Kolor jasny bursztynowy, piana bardzo wysoka opada powoli. Jest tylko lekko chmielone i dominuje w nim aromat słodowy z nutami zbożowymi i miodowymi wyczuwalnymi w tle. W smaku zdecydowanie wyczuwalny słód, chmiel, goryczkowe i naprawdę smaczne. Bardzo treściwe. Wysycenie na poziomie umiarkowanym.


Alk. 6,5% obj.    Ekstr. 13,1% wag.    Kraj pochodzenia: Polska 

Czarny Kot Piktogram
American IPA

Produkt browaru Czarny Kot z Radomia. Jako dystybutor podany Dionizos Radom. Według producenta jest to lekko filtrowana, pierwsza zakręcona IPA. 
Inspiracją do uwarzenia tego piwa był stary piktyjski przepis, w którym wykorzystywany był zamiast chmielu kwiat wrzosu. My poszliśmy dalej, dodaliśmy chmiel, tworząc ciekawe połączenie chmielowej plantacji z leśnym wrzosowiskiem. Piwo jasne pasteryzowane, górnej fermentacji. 
Skład: woda, słody jęczmienne, chmiele: Magnum, Columbus. Kwiat wrzosu i drożdże górnej fermentacji. 
Butelka tradycyjnie owinięta, w ładny papier pełniący funkcję etykiety jak i kontretykiety. Barwa ciemno-złota, idealnie klarowna. Piana w kolorze białym, po nalaniu wysoka na centymetr. Składa się z pęcherzy o rozmaitej wielkości, szybko dziurawi się od środka. Po chwili zostaje obwódka z wysepkami, w takim stanie trzyma się do końca. Zostawia delikatne i raczej nietrwałe ślady na szkle. Aromat nie jest zbytnio intensywny, słód z lekko mdlącą słodyczą i specyficznymi nutami ziołowymi, ciężkimi do scharakteryzowania. W smaku podobnie, wyraźna podbudowa słodowa, następnie słodycz. Po chwili ujawnia się ziołowy, lekko piekący posmak z delikatną i krótką goryczką o ziołowym profilu. Wysycenie średnio niskie.

Alk. 6,0% obj.    Ekstr. 15,0% wag    Kraj pochodzenia: Polska Mały update. "Demoniczny zielony kot" wypatrzony przez Milene - dzięki! :)

Kazimierskie Ciemne

Piwo dostępne jako produkt lokalny w Kazimierzu Dolnym. Seria wyróżnia się oryginalnymi etykietami, które zostały zaprojektowane przez kazimierskiego artystę.
Zawartość alkoholu 6,0 % 
Zawartość ekstraktu 12,1 Blg 
Dostępne pojemności: 330 mlPodziel sie:

CześćKociarzu

Jesteś na kocim blogu Tigera i Tequilli oraz tymczasów.
Mamy nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.
Zostaw po sobie ślad dołączajac do konwersacji!
Zobacz nas na portalach społecznościowych i udostępnij post!
Ach...no i baw się dobrze..
Pozdrawiamy,

Mraux i koty.

DOŁĄCZ DO KONWERSACJI

5 miauczących:

 1. Nigdy nie widziałam, muszę się dokładniej rozglądać na działach alkoholowych, bo takiego trunku, aż żal nie wypróbować ;)

  Humora

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tylko raz w życiu Pana Kota Lagera dorwałam w typowo alkoholowym sklepiku z masą zagranicznych piw. Jeśli mam być szczera nie był zachwycający, ale kot na butelce wynagrodził wszystko.
   Natomiast Czarny Kot czkolada z wiśnią podobno rewelacyjny smakowo :)

   Usuń
  2. czekolada z wiśnią to już na starcie brzmi świetnie :D

   Usuń
 2. Wow! Nawet nie wiedziałam że jest tyle kocich piw!! Już wiem na co polować :)

  OdpowiedzUsuń

USZCZĘŚLIW KOTA - zostaw komentarz